Říjen 2008

stalker mise

29. října 2008 v 9:27 | pařan
Tak jsem včera v podstatě předělal polovinu zony. Předělal jsem oblast elektrárny a taky zombíky. Bohužel, zombíci se nebudou oživovat ani přenášet, protože scripty se navzájem pomlátili. Chystám se natočit nějaký videjko, aby jste viděli, že no tom opravdu dělám.
Taky jsem si nadefinoval zvuky, ale scháním další. Nemohl by někdo sehnat zvuky např. ze stalkera? Jde mi o zvuky anomálií (např. PSI-Emise), zvuky detektorů a taky co říkaj stalkeři a vojáci a taky ještě zvuky zony. Aby to bylo alespoň trochu originálnější oproti Nighstalkers, protože spoustu věcí (hlavně scripty) budou použity z ns kampaně.

Jo a mise se bude nejspíš jmenovat Stalker: Chernogorsk zona.

preview modu: WWI Minimod

17. října 2008 v 21:59 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Takže, je tady další preview. Tentokrát se bude týkat poměrně netradičního období a to první světové války. Tvůrcem modu je ProfTournesoul, který má už z mody z historických období zkušenosti ( Napoleonic war mod, civil war mod). Přestože mod se jmenuje minimod, takž zas až tak "mini" není. Obsahuje toho totiž docela dost. Samozřejmě obsahuje pěchotu a to jak stran Dohody, tak Trojspolku. Taky obsahuje nějakou tu techniku atd. Taky obsahuje ostrov "No man's land" v překladu "Země nikoho". Na tomto ostrově jsou pevně dané krátery a také jaksi udělané zákopy (samozřejmě v mezích ofp, něco jako v FDF modu) A jako bonus na konec mod obsahuje dvě editorové mise. Jsou to spíše ukázky toho, co se dá v ofp udělat za misi s tématikou první světové války. První je ukázka dělostřeleckého scriptu a druhá ukazuje plynový útok. U toho se na chvilku zastavím. Vojáci jsou vybaveni plynovými maskami, které byly samozřejmě použity při obraně proti plynu. A to je na tomto modu docela zajímavé. AI dokáže masky používat. Nejdřív začnou vojáci kašlat a potom si masku sami nasadí. Pokud si ji nenasadíte, zemřete.


Mod je zajímavý, ale také obsahuje nějaké chyby. Pár jich je odstraněno v patchi, ale mod to úplně dokonalý není. Graficky na tom taky není úplně nejlépe, ale přece jenom je to "minimod" a mod je jedinečný.

A teď k downloadům.


+Jedinečnost a originalita, dvě mise v editoru s ukázkou scriptů, ostrov "Země nikoho", velké množství na to, že je to minimod
-bugy, pomalé nabíjení

Novinky na ofp scéně

17. října 2008 v 21:33 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Tak, dneska přinesu nějaké novinky z ofp scény. Bohužel, zas tak moc jich není a nejsou úplně nejaktuálnější, ale snad to nebude vadit. Mimochodem, ještě dnes večer by se tu ještě mělo objevit další preview, tak si počkejte.

Takže první věci se budou týkat Ačsr 1938 modu. Jak již určitě hafo z vás ví, WWIICZ tým chystá velký update 1. Tento update by měl upravit spoustu věcí ve hře, zvuky, nějaké modely tanků, něco by mělo být navíc (polská technika by tam být měla podle mích informací) a taky by měla přibýt kampaň za Polsko. Kdy update vyjde nevím, ale určitě to tak do měsíce, maximálně dvou bude. Uvidíme, jak bude mít Petr Tlach čas.
Další věcí je, že Dave z WWIICZ začal tvořit nový ostrov. Podle mích informací by jich mělo být ještě pár dalších (mezi nimi i zimní mapa). Všechny ostrovy budou určitě velice věrohodné, takže se máte na co těšit. Jediná věc je, že tyto ostrovy budou pro Armu, nikoli ofp, ale o to větší bude mod v armě nářez. Jen musíme doufat, že vyjde včas, aby si ho zahrálo co nejvíce lidí a nestala se situace jako s ofp po vyjití army, kdy se spousta lidí na mody v ofp vykašlala (naštěstí WWIICZ je výjimkou a na mod v armě se po vyjití army II určitě nevykašle)

Ještě sem dám nějaké screeny z toho nového ostrova.


Schválně, jestli na nich najdete jednu raritu, kterou jsem já osobně v ofp ani armě na ostrově neviděl. (Jinak, omluvte sníženou kvalitu obrázků, nemohl jsem dát plnou velikost, nevešel by se mi do blogu)

Další aktualita se bude týkat stargate minimodu. O něm informoval na ofp info v komentářích Rsa Viper. Podle všeho není tento mod mrtvý a stále se na něm pracuje. Slibují několik já si myslím důležitých a hlavně skvělích věcí.
::::UPDATE::::
ships pack added to mini mod
new drones tested and wrok verywell
added new units
::::sgc::::
cam
doctor
jack out of uniform
::::sga::::
weir
beckit
makay (laptop addon ready)
shepperd
::::other::::
tok'ra
wraith
anubis
::::weapons::::
Kull arm weapon
fixed m16a4 ammo
jaffa stun ball
and hope to have some more stuff soon

a taky lodičky :-)
Daedalus
Prometheus
Puddle Jumper
Death glider mk2
Wraith Dart
Odyssey
Tel'Tak
NeedleThreader
Alkesh
Replicator Landing Ship

Znalci stargate vědí.

A ještě musím informovat, že bohužel o Galaxy at War modu není nic nového. Nevím co je s Acacynem, doufám, že není po smrti. Mod měl vyjít o prázdninách, teď je podzim a stále nic. Průběžně kontroluji jejich forum, takže pokud to vyjde (snad), tak o tom budu hned informovat.
No, prot dnešek je to z ofp scény asi všechno, ale ještě bude preview jednoho modu, tak zhruba za půl hodiny ;-)

DODATEK: Ještě jsem zapomněl na jednu věc. Rsa Viper otevřel svoje forum na adrese rsa viperovo forum
Zastím tam toho mnoho není, ale časem se to určitě změní.

Má to cenu?

9. října 2008 v 19:29 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Uvažuji nad otázkou. Mám rozpracovanou poměrně složitou misi, do ofp, ale zbývá ještě hodně věcí dodělat. Jedná se o misi Stalker The shadow of chernogorsk. Je to do modu nightstalkers a je to ve fázi velkého rozpracování. Přemýšlel jsem, že bych dodělal nějaké funkční prvky a vydal to jako betaverzi. Co myslíte?