Listopad 2008

ofp týdeník č.2

29. listopadu 2008 v 14:13 | pařan |  Ofp týdeník
Týden se sešel s týdnem a je tady další už druhý v pořadí ofp týdeník. Nejprve bych chtěl napast, že Petr Tlach vydal svůj updatovaný mód ačsr 1938 v. 2.1, ve které je spoustu nového. Hlavně jsou předělané zvuky, jsou přídány některé jednotky a taky přibylo pár nových misí. Bohužel, mod je hodně náročný a pokud máte starší Pc, tak si toho moc nezahrajete. Zvláště mise s hromadnými útoky se dost sekají. Ale Petr Tlach slíbil, že vydá patch, který náročnost sníží. Jde o to, že v misích běží scripty na hodnosti a díky tomu, že se cyklují a na každé jednotce zvlášť, tak se hra seká.
Také WalterCZ udělal malou misi do tohoto módu, která ale ještě není úplně dokonalá a jsou v ní chyby. Avšak slíbil jsem, že se na ni podívám a něco opravím, takže až to bude, tak dám odkaz.
Mod ačsr 1938 v. 2.1 beta první část a druhá část


TonyHawk také vydal svoji misi Ninja. Resp. vydal opravenou verzi 1.1, která zlepšuje atmosféru a opravuje některé dost ošklivé chyby, které jina skvělou misi docela sráželi. Na tvůrcově blogu se také dá stáhnout zaheslovaný bonus. Misi recenzovat zřejmě nebudu, protože jsem na misi pomáhal pracovat a vlastně jsem udělal její základ, tj. rozmístil jsem jednotky. Takže recenze by nebyla objektivní.


Acacyn z modu Galaxy at War vydal nový trailer ke svému filmu natočenému z prostředí ofp a GAW modu. Trailer je opravdu povedený a skoro to na ofp nevypadá. No posuďte sami


Jinak se nic dalšího nového z ofp scény nestalo, alespoň zatím. Bohužel, bašta ofp fanoušků, ofp.gamepar.cz čím dál víc vypadává a obávám se, že se příštího roku nedožije.

Moje ofp projekty:
Jak jistě víte ( a ti kdo neví, tak už ví :-) pracuji na docela velkém projektu Stalker: Chernogorsk Zone. Práce postupuje dost pomalu, protože času je málo. Jak jsem slíbil, pokusím se misi dokončit do vánoc, ale nezaručuju vůbec nic, protože chci misi vydat pokud možno hotovou a potom se s ní už nezabývat. Jinak jsem už mnohé věci rozchodil a myslím, že se máte na co těšit.
Hotovo je zhruba 60 %.

Také uvažuji o tom, že se zapojím do Gastovskiho soutěže na jeho blogu a pokusím se vytvořit nějakou jednoduší misi.

A nakonec ještě se pokusím napsat pár previewů modifikací jako je FDF, ČSLA II a další. A koneckonců můžu taky ještě zrecenzovat nějaké ty mise.

ofp týdeník č.1

21. listopadu 2008 v 22:57 | pařan |  Ofp týdeník
Rozhodl jsem se, že budu psát takové malé zprávy z ofp komunity. sice se to jmenuje týdeník, ale asi to nebude vycházet pravidelně každý týden. Nicméně, k věci.

Na ofp scénu se vrátil po třech měsících člověk, který má přezdívku Lan Gastovski. Spustil svůj blog, ve kterém by se chtěl věnovat ofp komunitě. Blog najdete tady http://ofpkomunita.blog.cz
Na blogu také probíhá soutěž o nejlepší misi, která bude vytvořena do 12.1. 2009.

Také se kvapem blíží vydání Tonyhawkovi mise Ninja. Datum vydání je stanoveno na tvůrcovi narozeniny a to 27.11. 2008. Já už jsem chvíli testoval betaverzi a i když tam jsou nějaké mouchy, tak věřím, se je tonyhawkovi podaří vychytat.

Zítra by měla být uplaudována nová verze ačsr 1938 modu. Mod by měl nově obsahovat nové zvuky a měl by být daleko méně náročná na počítač a taky by měl obsahovat novou techniku, pěchotu a nějaké ty nové mise. Tak snad si takový dobrý mód zahraje daleko více lidí, než doposud.

Jinak co se týče módů, tak zatím není nic nového na obzoru. GAW mod zatím stále nevyšel. I když vlastně to není tak úplně pravda, protože Wulfgar prý začal dělat na docela zajímavé modifikaci. Měla by se týkat situace v Německu v letech 1918-1933, kdy to bylo v Německu hodně divoké.

A ještě jedna věc. Vzal jsem jednu svoji starou misi, upravil ji a znovu vydal. Naleznete ji tady http://www.edisk.cz/stahni/69372/operace_1.rar_8.31KB.html
Žádné addony nejsou potřeba.


DODATEK: Mám velice dobrou zprávu pro fandy star wars. Acacyn žije a podle informací na jeho fóru se pokusí dokončit film Aliens vs Clone II a Galaxy at War mod do ledna 2009.

Video z připravované mise

2. listopadu 2008 v 18:16 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Jak jsem slíbil, udělal jsem video z připravované mise. Jak už jsem psal, mám integrovanou zvukovku a proto mi Fraps nenahrál zvuk. Dal jsem tam jeden song, který jsem našel v nightstalkers. ten zase není úplně dobře převeden a ještě nakonec fraps nahrával s fps 8-10, takže se to občas docela ošklivě drhá. Ale jinak jsem tam ukázal zatím všechny hotové vychytávky, nějaké ty anomálie, PDA a skoro hotovou oblast elektrárny. Ještě tam něco dodělám. Jinak, u té elektrárny jsou standartní mlhovinové anomálie, u který je detektor jako zvuk, nikoli grafický. Barevný proužek je ukazatel radiace.