Prosinec 2008

Soutěž misí

31. prosince 2008 v 17:53 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Do soutěže se může přihlásit každý se svou misí. Uzávěrka je 15. ledna 2009. Vítěz by měl dostát uznání celé komunity a možná i cenu v podobě 10 000 MB na czshare, což ale nemohu zaručit. V soutěži bude hodnotit komunita a to tím stylem, že každý bude mít jeden hlas.
Soutěž původně plánoval lan gastovski, ale u toho se už jenom spamuje. Později převzal nápad nový ale nyní zničený web pro ofp komunitu. Proto přebírám soutěž já a v případě potíží s blogem máme připravené i záložní weby, takže soutěž se prostě uskuteční stůj co stůj.

Soutěžní projekty jsou následující:

moje mise- Operace Návrat
Walterova mise- Operace Sigma
Spitfirova mise- Zajatec
Bunkrologova (Bainova) mise- Operace Jiskra
Wulfgarova mise- Akce Wolfram
Chrapanova mise- Operace Di 45
TonyHawkova mise- One shot, one kill
Snowojtova mise- X-ray
Celoushova mise- November rain

Do soutěže se může přihlásit každý, ale s novou misí. Nikoliv, že by misi někde sebral a vydával by ji za svoji, nebo by mise byla jeho, ale vydána před soutěží. Přihlásíte se tím, že do komentářů nebo mailem mi pošlete odkaz na vaši misi. K misi by mělo být připojeno readme. Povoleny nejsou vyjma editorupdatu 102 ŽÁDNÉ ADDONY!


EDIT: Omlouvám se, bylo zde staré datum uzávěrky. Celoushova mise je přijata do soutěže a Williame, pokud máš misi, můžeš se taky přihlásit.

PF 2009

31. prosince 2008 v 14:52 | pařan
Všem členům ofp komunity přeju šťastný nový rok, hodně štěstí, peněz a addonů a módů a misí do ofp.

recenze mise: One shot, one kill

30. prosince 2008 v 19:21 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Tonyhawk mě požádal, abych zrecenzoval jeho misi One shot, one kill.

Předně na mě vykouklo docela pěkné overview a celý natěšený jsem spustil misi (v misi mám dvě hlášky). Ale pak přišla studená sprcha v podobě errorové hlášky, že nelze načíst editorupdate 102, který jsem ale měl. Takže jsem hned kontaktoval Tonyhawka a ten chybu hned opravil. Takže intro je poměrně krátké a ne složité, pouze tam přiběhne postava (kterou hraju já, hurá) a dozví se, že bude mít misi. Jen mě malinko mrzelo, že moje ne moc dobře nadabované hlášky byly špatně slyšet pod muzikou, ale dobrá. Brífing byl dobře zpracován, byly přítomny všechny věci, které by člověk očekával při skutečném brífingu. Mise jako taková byla poměrně krátká. Nejprve jsem měl počkat, než dorazí cíl, což bylo následně. Měl jsem trochu problémy najít polohu, ze které bych dobře mohl mířit, v leže to nešlo. Potom jsem měl lehce problém lokalizovat cíl, protože jsem ho ztratil z očí. Takže jsem zlikvidoval všechny možné kandidáty a potom se ozvala hláška, abychom zmizeli. Mise je totiž nadabovaná nejenom mnou, ale také STRejdou. Při útěku nás přepadla měnší horda rusů, která byla rychle vyvražděna až na tři "běžce", kteří prostě zdrhli. Později se vrátili a pokoušeli se hrát na hrdiny, ale moje palba je skosila. Akorát, že mi potom skoro došla munice. Nakonec jsme potkali měnší hlídku rusů, ale velitel nařídil nestřílet a zdrhnout do lesa. Trochu jsem to nepochopil, protože by to bylo rychlé a snadné, ale poslechl jsem velitele. Potom jsme už jenom zdrhli na statek a pak outro, které je děláno jako credits. Sumasumárum dobře udělaná krátká mise, která má velké šance vyhrát Lanovu soutěž o nejlepší misi. Mise se mi líbila, až na tu chybku na začátku, která je ale odstraněna.

Rozhodně 8/10 bodů

Misi naleznete na tonyhawkově stránce ale až vyjde, já ji dostal na recenzování lehce dřív, vy si ji budete moci zahrát zítra.

Stalker: Chernogorsk zone-krize projektu

25. prosince 2008 v 22:40 | pařan
Ano, je to tak. Projekt se dostává do krize a nejenom on. Jde o to, že se mi do toho už prostě nechce, zbývá toho udělat ještě moc a mě už se do toho prostě nechce. Takže možná to dopadne tak, že se na spoustu věcí vykašlu, minimálně na celkové ozvučení zóny. Původně jsem plánoval, že zóna bude celá ozvučená, což by dokreslovalo atmosféru, ale ostrov je veliký. Navíc jsem ještě nedomyslel příběh a v podstatě všechny úkoly ještě nejsou hotové. V současném stavu je hotová jenom jedna cutscéna a dva základní úkoly. Lokality jsou hotové asi na 70 %. Fakt je ten, že mi na editaci nezbývá mnoho času a věnovat se donekonečna pořád jednomu projektu nechci, takže jestli stalker někdy vyjde, tak jako nedodělaná betaverze. Je mi líto, ale stejně si ho nezahraje víc jak 6 nebo 7 lidí a kvůli tomu se s tím dalších půlroku babrat nechci.

A je to tady

24. prosince 2008 v 6:59 | pařan
A je to tady. Ani ne za 12 hodin začne událost, na kterou se těší snad každý celý rok. já vám jenom chci popřát veselé Vánoce, štědrého ježíška, hodně radosti a šťastný Nový rok.


Nový web pro ofp komunitu

18. prosince 2008 v 13:30 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Právě by měl být spouštěn nový web pro CZ/SK ofp komunitu.
Web naleznete na tomto odkaze

Doufám, že se vám web bude líbit a že nebude mrtvý. Web pro ofp komunitu vytvořil Rsa Viper, za což si zaslouží velké uznání.

ofp týdeník č.3

14. prosince 2008 v 18:46 | pařan |  Ofp týdeník
Dneska jenom stručně. Dneškem jsem dokončil misi, která má být určena do gasťovi soutěže, ale gasťa už se 2 týdny neukázal, takže nevím, jestli soutěž bude. Snad bude misí víc a ne jenom ta moje. Tady si ji můžete stáhnout http://www.edisk.cz/stahni/65154/soutez_paran.Noe.rar_11.99MB.html

Z ofp komunity si nic nového nestalo, akorát nějací debílci (ano, je jich víc) si myslí, že když spamujou za cizí přezdívky, tak jsou drsní. U mě si můžete být jisti, že bych nenapsal nic proti ofp komunitě. Ale jedna věc je přecejenom nová, sice ne v ofp komunitě ale je to událost jistě významná. Dneska vyšla Čsla 3 phase 1 do Army. Odkaz je tady

Bohužel jsem musel kvůli těm dementům zakázat komentáře, je mi to doopravdy líto, ale nedopustím, aby tady spamovali.

preview modu: Čsla update 2.20

9. prosince 2008 v 15:53 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Minule jsem se věnoval FDF modu a dnes vám povím něco o modifikaci ČSLA.
Modifikací čsla vyšlo několik. Prvním byl mod čsla 1, který upravil ruskou techniku a pěchotu tak, aby vypadala jako československá. Zvuky nové nebyly a ani technika ne. Šlo pouze o předělané textury a nějaké ty nové zbraně (Uk 59). Mod byl dílem MAA, Leona a několika dalších. Také obsahoval docela povedenou kampaň, ve které si člověk zahrál retrospektivně za vojáka čsly a americké armády.
Později k základní verzi vyšli 3 update packy, které přinesly nové jednotky nebo např. Tatry.
Později vznikla Čsla II, což už byl daleko propracovanější a rozsáhlejší projekt. Vznikla také nová kampaň, ve které se tentokrát bojovalo proti rusům a později také proti američanům. Kampaň měla název Red Heat. Dále vyšly updaty, které přinesly pouštní jednotky a další věci, jako třeba nové zvuky.
Modifikace už to byla hodně veliká, okolo 400 Mb. Čsla tým původně vyvýjel pouštní jednotky pro projekt Lacerta, který měl přinést nový ostrov a také teroristické jednotky. Mělo jít o fiktivní konflikt na ostrově Lizardii mezi jednotkami Čsla a Fia, želbohu nikdy nevyšel a jednotky se stali součastí celého módu. Nakonec se součastí módu stal také Ačr mod, který přinesl jednotky armády české republiky a to zase v různých verzích. Poslední verze módu, kterou mám já je 2.20, ale podle některých je lepší verze 2.10. Ta ale neobsahuje ačr mod, takže tu nevlastním. Odkazy budou na obě verze.
Momentálně se chystá mod pro Armed Assault, ale ani tam nemá vyjít všechno a čsla tým se podle všeho chystá na Armu II. Je škoda, že zbraní do army je mnohem víc, než do ofp.
Zde je jejich výčet:
pistole vzor 52
pistole vzor 82
samopal 23 vzor 48a
samopal 25 vzor 48b
samopal 24 vzor 48a/52
samopal 26 vzor 48b/52
puška vzor 52
puška vzor 52/57
odstřelovačská puška ČZ 750
lehký kulomet vzor 52
lehký kulomet vzor 52/57
82mm minomet vzor 52
120mm minomet vzor 85
40-hlavňový 122mm raketomet BM-21
82mm tarasnice 21 vzor 1947
68mm ruční protitankový granátomet vz.75
univerzální minový ukladač S-3

a taky tato technika
střední tank T-55AM2 Kladivo
BPzV-1 Svatava
samohybný minomet vzor 85
minový ukladač vzor 90
samohybná kanónová houfnice vzor 77 Dana
RM-70
PLdvK-53/59
protiletadlový dvojkanón vzor 53/59 "Ještěrka"
OZ-90
evakuační vozidlo na podvozku BVP-1


V již řečené verzi 2.20 vás čeká hromada nových věcí:
-nové menu (včetně předělání editoru)
-kompletní předělání všech! jednotek
-přidává jednotky Čsla, Ačr, FIA
-předělání zvuků a efektů
-nová a inteligentnější AI
-nový ostrov
-kampaň Red Heat a předělávka původní kampaně z čsly 1
-30 misí za Čslu a 11 misí za Ačr

A teď k odkazům. Snažil jsem se najít i čslu 1, abyste se mohli podívat na historickou verzi, ale bohužel jsem je nenašel.
+Rozsáhlost, hodně misí, 2 kampaně, nové zvuky, předělání originálních jednotke
- nevydání některých slíbených věcí do ofp (Ještěrka a Dana)

preview modu: Finish Defense Force

6. prosince 2008 v 19:23 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Je tu další preview jedné z nejrozsáhlejší modifikace do ofp a tou je zřejmě první modifikace ofp, FDF mod. FDF mod jak je již z názvu poznat se orientuje především na finskou armádu. Mod jako takový mění obrovskou hromadu věcí a je to "skutečný mód", nikoli pouze sbírka addonů. Přináší totiž toto:
- nové zvuky, včetně namluvení finských vojáků finštinou
- několik nových ostrovů a to i zimních (dvě předělávky Maldenu)
- hromadu jednotek finské a ruské armády a to jak v letním, tak zimním
provedení, k tomu samozřejmě spoustu techniky+ jednotky teroristických rebelů v speciálním packu
- kampaň
- několik misí
- jednotky z druhé světové války a to v několika provedeních podle roku a ročního období
- několik originálních věcí a zbraní, jako je např. sekera

Toto byl výčet, který platí na kompletní verzi modifikace, se všemi packy a upgrady.

Tato modifikace byla zřejmě první z modifikací, které vůbec do ofp vyšli. Verzí bylo několik a k "základnímu" modu vyšli i packy pouštních a Fia jednotek a také jednotky z druhé světové války.
Mod nebyl dílem jednoho člověka, ale celého velkého týmu lidí, kteří dodnes pokračují v činnosti, k naší smůle už bohužel v Armed Assaultu.

Modifikace přepracovává všechny zvuky a prostředí ofp. Ale určitě doporučuju opravenou češtinu, protože mod je ve finštině a česká verze je přímo žalostná.
K samotným jednotkám. Ty jsou zpracovány celkem detailně a ve velkém množstvím specializací, jako například sissi jednotky, nebo Jeager, ale také naleznete policejní jednotky a to i jednotky těžkooděnců, kteří zasahují např. při demonstracích. Na ruské straně nenaleznete nic speciálně nového, alespoň u pěchoty. V technice je toho také hromadu, např. naleznete různé zbraňové instalace na Uazu, anebo pobřežní opevnění zasazené do země. A taky je zde bezpilotní letadlo UAV, který je na obou stranách. Docela srandovní je, že rusové i finové používají spoustu techniky společné. Ale naštěstí se najdou i odlišné tanky, jako např. tank Leopard 2 anebo orbněný transportér Sissu.


Kampaň v modifikace je pouze jedna, což je trochu škoda vzhledem k tomu, jak obrovské možnosti mod má. V kampani hrajete za finské mírové síly nogova force a vašimi nepřáteli jsou teroristé. Naštěstí je v angličtině. Misí modifikace obsahuje okolo 18 normálních a 6 z druhé světové války.

Pack jednotek z druhé světové války je také rozsáhlý a obsahuje jednotky hned z několika období. Prvně přidává předválečné jednotky, potom první finskou válku a následně druhou finskou válku. Tady je zase škoda, že pack není plně využit v nějaké kampani a finskými válkami se zabývá pouze těch 6 misí. Ale jinak je mod plný zajímavých věcí jako jsou např. lyže. Ano, v modu jsou lyže a další věci. Taky můžete na tanky házet molotovovy koktejly, které potom hezky vybouchnou a vytvoří několik velkých plamenů.

Když to schrnu, tak FDF je jeden z nejrozsáhlejší z módů, které kdy do opf vyšli, ale zaujme spíše finy. Je to jako náš ačsr nebo čsla mód. Pro nás jsou důležité, protože hrajeme za naše vojáky, ale pro zbytek světa to nejspíš tak zajímavé nebude a to samé platí i pro FDF. Člověk si to rád zahraje, ale potom se stejně vrátí k "národním" módům

Modifikaci si můžete stáhnout na oficiální stránce modifikace

+Rozsáhlost, nové zvuky, namluvená finština
-jen jedna kampaň, velká náročnost