Únor 2009

Modelové newsky

22. února 2009 v 19:14 | pařan |  Papírové modely pro vás
Dnes jsem napsal ofp týdeník a ještě napíšu nějaké ty newsky okolo modelů.
Jak jistě víte Rawen dělá papírové modely tanků, fota některých z nich jsem již uveřejnil.
Včera však na stránce http://www.minimodel.cz vyšli další dva tanky a to sice tank Panther a pro vlastence jsem Rawena překecal, aby udělal Lehký tank vz. 38. Panther je maskován jako byly maskovány tanky ve Francii, konkrétně v Normandii a Lehký tank vz. 38 je v kamufláži československé a také německé.A aby toho ještě nebylo málo, tak na žádost několika lidí taky Rawen udělal tank Tiger, T-34 a Panther v bezbarvé verzi, takže fajnšmejkři si můžou udělat tyto tanky v jakékoli kamufláži budou chtít.

A plány Rawena do budoucna? Momentálně je ve fázi betatestování BVP 1 s interiérem a někdy ve vzdálenější budoucnosti plánuje udělat tanky PzKpwf IV a Merkavu ale to není jisté.
Modely slepil Mathew.

A ještě jedna věc, na stránce http://www.minimodel.cz vyšli i moje bunkry v měřítku 1/300, autor u nich je napsaný M. Tichý, což jsem já. Pro mě je to velký úspěch, protože jsem se prosadil i jinde, než na svém blogu.

ofp týdeník č. 11

22. února 2009 v 14:19 | pařan |  Ofp týdeník
Další týden je za námi, minule bylo číslo úplně nabušené informace, dnes to bude dost slabé. Ale začněme bez zbytečných řečí.

Mise týdne:
Dnes jsem se rozhodl pro klasiku a asi nejlepší misi, která kdy vyšla. Tuto misi má na svědomí Gaia, neboli Str. Jedná se o misi WTWE, neboli WHEN THE WORLD ENDS. V této misi jde o záchranu světa a je plná dialogů a podobných vychytávek, které dávají ofp úplně jiný rozměr.
O misi bych mohl napsat obsáhlou recenzi, ale to už za mě udělali jiní.


ofp týdeník jubilejní č. 10+ Speciální příloha- preview modifikací Lega warz, Napoleonic war mod a Civil war mod

15. února 2009 v 13:48 | pařan |  Ofp týdeník

A je to tady, dneska vychází 10. číslo ofp týdeníku. A protože tohle je speciální číslo, tak vás toho bude čekat daleko více, než v normálním vydání ofp týdeníku. Čekají na vás previewy, traliery, mise a taky nějaké ty módy. Jenom bych vám rád poděkoval, že je stále někdo, kdo tohle čte a snad zase jednou bude jubileum.

Nové retexy

10. února 2009 v 19:49 | pařan |  Papírové modely pro vás
Takže udělal jsem první retex. Mám málo času, tažke odkážu na svůj web o modelech
http://michal-tichy.webnode.cz kde najdete download.

ofp týdeník č. 9

8. února 2009 v 21:57 | pařan |  Ofp týdeník
Zase uběhl další týden a s ním je tu i nové vydání ofp týdeníku. Zase bude dost chudé, protože se v podstatě nic nestalo, ale k příštímu jubilejnímu 10. vydání chystám překvapení ;-)

Mise týdne:
Dneškem začnu rubriku mise týdne. Každý týden se pokusím upozornit na nějakou zajímavou misi a to jak novou misi, tak misi, která už je nějakou dobu vyšlá. Dnes to bude nová mise od Hammera nazvaná Castle- Shadow of red star- verze cindy.
Tato mise je docela zábavná, i když relativně krátká. Jde o ubránění hradu před velkou ruskou přesilou. Máte ale k dispozici dostatek techniky a velkou skupinu vojáků. K misi nejsou potřeba žádné addony.

Novinky v addonech:
STGN stále dělá na svých addonech zbraní M4 a M16. Také ukázal Accessory kit k M4.
Novinky v modech:
V oblasti modifikací se zatím nic nového nestalo, ale příští týden by mělo vyjít demo Happy patche. Hrál jsem její vývojovou verzi a máte se na co těšit ;-)

A to by bylo pro dnešek vše.

Papírové modely tanků v měřítku 1/100

7. února 2009 v 22:20 | pařan |  Papírové modely pro vás
Dnes se zase trochu odkloním od pařanství a napíšu něco o mém druhém velkém zájmu a to sice papírovém modelářství.

Již nějaký čas dělám betatestera modelů pro Rawena, který dělá modely tanků z druhé světové války v měřítku 1/100. Modely jsou velmi povedené, což je vidět z následujícího obrázku. Modely na něm jsem neslepil já, ale Rawen.
Rawen zatím vydal tank Tiger ve dvou provedení (zimní na východní frontě a pouštní z jednotek DAK) a tank T 34/85 ve třech provedeních ( jedná se o různé nápisy na věži, rudá hvězda, česká vlajka a nápis Žižka). Ve fázi testování je také tank Panther, takn Maus (levý na obrázku) a také tank Lt vz. 38 (v československé a německé kamufláži)
Všechny modely jsou k dispozici tady http://www.minibox.webz.cz
A vývoj můžete sledovat zde http://forum.minimodel.cz/


Ukončení soutěže Lana Gastovského

4. února 2009 v 21:52 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint

Takže, uběhl další týden a soutěž je ukončena.
Vítězové kategorií jsou:

Nejlepší akce- Operace návrat

Nejlepší příběh- Zubní kaz

Nejrealističtější mise- One shot, One kill

Nejzábavnější mise- X-ray

Nejlepší práce s kamerou- November rain a Operace návrat

Nejlepší atmosféra- Operace návrat


A tady už jsou 3(4) nejlepší mise a to

1. místo- Operace návrat
2. místo- X-ray
3. místo- Zubní kaz a One shot, one kill

Cenu by tedy měla vyhrát mise Operace návrat. Já vám všem děkuji a blahopřeji ostatním.

ofp týdeník č. 8

1. února 2009 v 21:41 | pařan |  Ofp týdeník
Týden se sešel s týdnem a máme tu další vydání ofp týdeníku. Dnes bude opět chudý a tentokrát i bez speciální přílohy.

Nové addony:
Dnes přináším info od člověka s přezdívkou HighWire, který udělal do ofp ostrov s názvem Texel. Ostrov je subtropické povahy a název má zřejmě podle jednoho holandského ostrova.

Miki45 tvůrce Happy patche vydal lehce upravenou verzi svého ukázkového addonu. Je tam jedna nová zbraň, ukázka průbojných nábojů a upravené oficiální tanky.


Modifikace:
Tvůrce wwI minimodu ProfTournesol napsal, že si bere menší pauzu, ale po ní chce vydat expansion pack pro svůj mod. V tom packu by mělo být spousta novinek, jak je třeba jezdectvo, nebo zákopové zbraně. Určitě je na co se těšit.

Miki45 slibuje demo svého Happy patche. Sice mi nenapsal, co všechno tam bude, ale Miki s happy patchem hraje kampaň resistance a to datadisk prý nemá. Takže je se na co těšit.

Acacyn napsal že...nic. Pořád nic, Acacyn od posledního příspěvku o zkoušce pořád mlčí a kdvocí jak to celé s modem je.


To by dneska bylo všechno, snad bude příští týden k ofp štědřejší.