Září 2009

71 let od Mnichova

30. září 2009 v 22:05 | pařan
Ano, je to tak. Už je to 71 let od doby, kdy došlo k důležitému mezníku naší historie, k rozbití první republiky a jenom další krok k druhé světové válce, o níš jsem zde již článek psal. Tento den je spojen s hroznou zradou, kterou se na nás dopustili Anglie a Francie, kteří čsr obětovali Hitlerovi v zájmu "zachování míru". Těžko říci, jestli byl Chamberllaine tak naivní, nebo debil, ale to už je dnes víceméně jedno. Fakt je ten, že Hitler po kompletním obsazení čsr získal pro svoji armádu vítanou injekci v podobě velmi rozvinutého zbrojního průmyslu a taky cca 400 na svou dobu velmi odbrých lehkých tanků. Francie a Británie dostali čas, připravit se na válku a je faktem, že třeba na RAF byl ten rok navíc znát, ale i tak měla Británie na kaháknu. No, asi nemá cenu dále hovořit, historici laici o této události jistě spoustu věcí.
K diskuzi která se mnohokrát propírala na netu i jinde, zdali jsme měli poslat Chamberllaina do háje s jeho mnichovskou smlouvou. NA jednu stranu český národ utrpěl hroznou potupu a veškeré vynaložené prostředky na obranu přišli vniveč. Na druhou stranu, těžko si představit, jak strašný by asi byl konflikt s takovým molochem, jako bylo německo, opevnění neopevěnní, ltčka, neltčka.
To už budou navždy jen spekulace...

23. září 1938- Vyhlášena všeobecná mobilisace

23. září 2009 v 15:22 | pařan
A je to tak, dnešek je významný tím, že je to už 71 let od vyhlášení všeobecné mobilisače ačsr.
Původně jsem chtěl napsat dlouhý článek o tom, co to znamenalo pro český lid, ale nebudu to dělat, protože našinec by to vědět měl. Jen by mě uzajímalo, jestli si na tuto velmi významnou událost vzpomenou ve zprávách. Určitě maximálně bude zmínka na čt 24.

Nápad na projekt v ofp

15. září 2009 v 19:39 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Onehdá jsem jsi sehnal hru Call of Duty 1. Zjistil jsem, že tento typ hry není vůbec špatný a je skvělý zabíječ času a na odreagování se. A tak mě napadlo, zdali pak někdo nestvořil něco tímto stylem v ofp, který na to potenciál celkem má řekl bych. Zatím jsem nenašel nic a proto dávám návrh, nebo spíše nápad na misi v ofp a to sice tedy udělat střílečku, s tedy menší formou volnosti, ale zato s větší atmosférou, která by se tedy musel nascriptovat dopředu (řekl bych, že znáte Call of Duty, jak je tvořené atd)
Sám bych s tímto projektem pomohl, nicméně samotný bez lidí se zkušenostmi (tj pokročilé scriptování, dialogy) bych do toho nešel.
Tématiku jsem nepromýšlel, takže ve hře by byla jak 2 sv, tak klasika ofp, či nějaký jiný mód. Co si myslíte vy?

8 výročí 11. září

11. září 2009 v 21:27 | pařan
Ano, je to tak. Dnes je to 8 let od zničení WTC a také podezřelému útoku na Pentagon.
Čím dál víc se vynořují konspirační teorie, které si nemyslí, že útok byl dílem teroristů z organizace Al-Kajda. K tomu bych chtělk doporučit jeden skvělý Italský dokument.
Protože není dílem USA, nejedná se podle mého o žádnou propagandu. To, co se tam člověk dozví ho rozhodně donutí k zamyšlení.


Dokument je anglicky, ale s českými titulkami.
Také byl v úterý na Čt 1 odvysdílán dokument z dílny BBC, který se lae zabýval spíše podezřelým zničením budovy číslo 7, o kterém se v tomto dokumentu moc nemluví. Ale dle mého názporu je lepší ten italský. Ideálem je vidět oba dva, aby si člověšk mohl udělat vlastní obrázek.

Operation Close Gate demo verze 2

7. září 2009 v 21:24 | pařan |  Rubrika týkající se operace flashpoint
Tak je to tady. TonyHawk mi poslal odkaz na nové demo skvělé kampaně Operation Close gate. J8 sám jsem si ji ještě nemohl zahrát, ale dávám sem odkaz.

1. září- už 70 let

1. září 2009 v 21:15 | pařan
Tak dneska je tomu přesně 70. let, co začal nejničivější konflikt v dějinách lidstva Druhá světová válka.
V této válce zemřelo mnoho milionů lidí, přesný počet se ani nezná, ale je to obrovské číslo. Během tohoto konfliktu se projevili ty nesjtrašnější vlastnosti lidí a došlo k mnoha zvěrstvám. Ale nic není černobílé, němci nebyli jenom ti zlí a spojenci ti hodní.
Jsou známi i případy, kdy byly naopak němci ti hodní a spojenci ti zlí (teď z toho vynechám SSSR, nechci říct, že nezpůsobil pád 3. říše, to bezesporu ano ale jinak se od svého dřívějšího spojence v mnoha věcech nelišil).