Říjen 2009

Soutěž v ofp organizovaná Tonyhawkem

31. října 2009 v 11:26 | pařan |  Ofp týdeník
Rád bych upozornil zbývající mission makery v ofp, že TonyHawk pořádá soutěž v tvrobě misí. Zatím se však skoro nikdo nepřihlásil, což je škoda, určitě se vyplatí se zúčastnit. Připraveny jso hodnotné ceny, prot neváhejte a zúčastněte se.


Jak bylo na Smržovce

24. října 2009 v 22:30 | pařan |  Všechno ostatní

Takže, dnes jsem se zůčastnil tankového dne na Smržovce a to především se svím stánkem s modely. O tom jak byl prodej úspěšný budu mluvit později. Modely jsem prodával dva, OT 62 Topas a také nový model britský tank Comet, který ve zdejším muzeu rekonstruují (zatím není v pojízndém stavu, ale jednou bude). Prezentace modelů (a taky pár dalších informací včetně odkazu na připravovaný E-shop) naleznete zde

Takže tedy jak probíhala samotná akce (sice jsem z ní příliš mnoho neměl, ale pár fotografií jsem udělal, v blízké době koukněte do Galerie, kde několik fotek upíchnu). Akce začala zhruba okolo 9 30 (zhruba řikám proto, že já jsem na Smržovku dorazil před začátkem a protože jsem byl stále u stánku, tak se nedá přesně určit, kdy teprve přišli přátelé aktérů a kdy už začali přicházet návštěvníci jako takoví). První bod programu bylo slavnostní vyjetí nového exponátu muze, tanku T 72. Tank venku před hangárem setrval zhruba hodinu (přesně to nevím, satál jsem celou dobu u stánku s modely). Před začátekm první bojové ukázky byl tank T 72 zase zasouván dovnitř hangáru.

Co se chystá na Smržovce?

22. října 2009 v 21:59 | pařan |  Články o vojenské technice
V sobotu 24. října se na Smržovce( což je kousek od mého bydliště v Jablonci nad Nisou) uskuteční takový malý tankový den. Pozvánka je tady.
Fotografie z tohoto muze naleznete také ve fotogalerii.
Ale také ještě jedna věc se tam bude dít. Budu tam já a budu mít otevřený stánek s papírovými modely. Prodávat se bude model tanku Comet (tank, který ve zdejším muzeu restaurují) a model Topasu.

EDIT:
Právě jsem zjistil, že v muzeu mají nový tank. Jedná se o tank T 72 v pouštní kamufláží!
Asi si řeknete, T 72, to je známí, ale pro mě je to celkem velká událost (Téčko jsem nikdy jezdit neviděl, nejvíc jsem se mu přiblížil v Lešanech asi na dva metry). Nový tank znamená více lidí, což bude jeno dobře, protože mám připraveno 200 modelů a rád bych je prodal :-D

Kdo by si chtěl Téčko prohlídnout, tak na těchto stránkách.