Prosinec 2009

Zápis z akce

28. prosince 2009 v 14:27 | pařan, spitfire |  Všechno ostatní
Pařanova verze:
Už jsme na tomhle ostrově pár dní. Dostali jsme novou zakázku, vystřílet hrad a vesnici plnou Rusů v kopcovitém terénu. Vyrazili jsme v 6 hodin ráno. Tentokrát jsem šel do akce jenom s Petrem. Došli jsme si k zřícenině pro vercajk, starou dobrou G3A4 s optikou. Nicméně z klidného připravování zbraní nás vyrušila skupinka ruské rozvědky, která nám trochu znepříjemnila život. Petr mě včas varoval, takže se nám nic nestalo, jejich formace byla narušena nastraženou bombou a po kratší přestřelce se nám podařilo je všechny sundat, jak nás našli, netuším, ale budeme s tím muset něco udělat. Na ostrově je zrádce!

film Avatar 3D-dojmy ze shlédnutí v Kině

27. prosince 2009 v 11:38 | pařan |  Všechno ostatní
Určitě jste o tomto filmu už slyšeli, mám samozřejmě na mysli film Avatar od režiséra Jamese Camerona. Tento film připravoval dlouhých 10 let a na tom filmu je to skutečně vidět. Film se odehrává v budoucnosti, kdy lidstvo nalezne planetu Pandora, na které je spoustu různých rostlin, živočichů a také Unoptanium (nejsem si jist, jestli to píšu správně). Tento kov je extrémě drahý, takže lidstvo, v době kdy Země je už v dost špatném stavu pošle na Pandoru těžící stroje a jiné. na planetě také žijí domorodci, kterým lidé říkají Na´Vi.
Příběh je o bývalém mariňákovi Jakovi Sully, který je na vozíčku a který letí na Pandoru za svého bratra ovládat tzv. Avatara, což je jakýsi míšenec člověka a domorodce za cílem navázat s domorodci kontakt a přesvědčit je, aby se přestěhovali, protože na místě jejich "bydliště-stromu" se nachází obrovské ložisko Unoptania.

Tolik k příběhu, nerad bych ho nějak moc vyspoileroval, třebaže příběh je celkem předvídatelný, což je jedna z mála chyb co tenhle film má. Film je plně ve 3D a je natočen novou speciální metodou. Co se 3D týče, nemusíte se obávat, že na vás budou z plátna lítat šípy nebo rakety v pozdější fázi filmu, obraz z pltána nevystupuje ale naopak je prohlubován dovnitř, takže to vypadá jako byste tam skutečně byli a koukali se z okna. Třebaže je to film 160 minutový, já osobně jsem se ani chvíli nenudil. Pandora je nádherná a i stroje lidí vypadali velmi impozantně. Na tom si Cameron dal hrozně záležet a promyslel spoustu věcí do detailů. Ozvučení je taky na dost slušné úrovni a k filmu parádně sedí. Osobně musím říct, že všechna ta vysoká hodnocení, která tento film dostává jsou oprávněná a tento film bude dlouho na vrcholcích žebříčků, než ho překoná nějaká další pecka.

Rozhodně doporučuji tento film vidět, i když je z velké části právě o životě domorodců a né každého by to mohlo bavit. Pokud se však rozhodnete tento film vidět, důrazně doporučují jít na něj do kina a ne jenom ho stáhnout v mizerné kvalitě (DVD ripy ještě 100% dlouho nebudou), o hodně byste přišli.

Zde přidávám odkaz na trailer, dabingu si nevšímejte, ve filmu je to mnohem lepší.

Veselé Vánoce

24. prosince 2009 v 21:40 | pařan |  Všechno ostatní
Rád bych vám všem popřál Veselé Vánoce, bohatého ježíška a šťastný Nový rok.