film Avatar 3D-dojmy ze shlédnutí v Kině

27. prosince 2009 v 11:38 | pařan |  Všechno ostatní
Určitě jste o tomto filmu už slyšeli, mám samozřejmě na mysli film Avatar od režiséra Jamese Camerona. Tento film připravoval dlouhých 10 let a na tom filmu je to skutečně vidět. Film se odehrává v budoucnosti, kdy lidstvo nalezne planetu Pandora, na které je spoustu různých rostlin, živočichů a také Unoptanium (nejsem si jist, jestli to píšu správně). Tento kov je extrémě drahý, takže lidstvo, v době kdy Země je už v dost špatném stavu pošle na Pandoru těžící stroje a jiné. na planetě také žijí domorodci, kterým lidé říkají Na´Vi.
Příběh je o bývalém mariňákovi Jakovi Sully, který je na vozíčku a který letí na Pandoru za svého bratra ovládat tzv. Avatara, což je jakýsi míšenec člověka a domorodce za cílem navázat s domorodci kontakt a přesvědčit je, aby se přestěhovali, protože na místě jejich "bydliště-stromu" se nachází obrovské ložisko Unoptania.

Tolik k příběhu, nerad bych ho nějak moc vyspoileroval, třebaže příběh je celkem předvídatelný, což je jedna z mála chyb co tenhle film má. Film je plně ve 3D a je natočen novou speciální metodou. Co se 3D týče, nemusíte se obávat, že na vás budou z plátna lítat šípy nebo rakety v pozdější fázi filmu, obraz z pltána nevystupuje ale naopak je prohlubován dovnitř, takže to vypadá jako byste tam skutečně byli a koukali se z okna. Třebaže je to film 160 minutový, já osobně jsem se ani chvíli nenudil. Pandora je nádherná a i stroje lidí vypadali velmi impozantně. Na tom si Cameron dal hrozně záležet a promyslel spoustu věcí do detailů. Ozvučení je taky na dost slušné úrovni a k filmu parádně sedí. Osobně musím říct, že všechna ta vysoká hodnocení, která tento film dostává jsou oprávněná a tento film bude dlouho na vrcholcích žebříčků, než ho překoná nějaká další pecka.

Rozhodně doporučuji tento film vidět, i když je z velké části právě o životě domorodců a né každého by to mohlo bavit. Pokud se však rozhodnete tento film vidět, důrazně doporučují jít na něj do kina a ne jenom ho stáhnout v mizerné kvalitě (DVD ripy ještě 100% dlouho nebudou), o hodně byste přišli.

Zde přidávám odkaz na trailer, dabingu si nevšímejte, ve filmu je to mnohem lepší.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TonyHawk TonyHawk | Web | 27. prosince 2009 v 13:59 | Reagovat

Dnes sa na to chystajú brácho s frajerkou, takže uvidíme :P.

2 DM DM | 27. prosince 2009 v 17:47 | Reagovat

Ináč tento film bol rozhodne aj pekelne drahý (presný rozpočet si nepamätám), takže zrejme aj to vidieť, lebo to nakrúcali nejakou novou technológiou

pařan:
Kde by sa dala stiahnúť tvoja misia STALKERS: Return to Chernogorsk Zone? Z Edisku si ju zrejme vymazal a rád by som ju vyskúšal

3 roman roman | Web | 21. února 2010 v 9:16 | Reagovat

děj? ano předvídatelný ale atmosféra o to krásnější.

http://romankrasa.webnode.cz/filmy/akcni-scifi/avatar/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama