Modelové novinky

14. února 2010 v 11:11 | pařan |  Papírové modely pro vás
Rozhodl jsem se napsat info sem na blog ohledně toho co se děje na modelové scéně, kde působím já, Rawen a Walter.
Předně bych chtěl říct, že Rawen znovuvydal všechny svoje tanky. Jedná se především o úpravy chyb, případně zabarvení s přidáním originálních obrázků jako byly u miniboxů. Také vydal nový tank Sherman s bonusem, motorkou americké armády z 2. světové války a model československého říčního monitoru Prezident Masaryk.
Současně také dokončuje svůj velký projekt vesmírnou loď Enterprise s interiérem. Podle informací od Rawena bude Enterprise měřit okolo 75 cm, takže to bude jedna z nějvtěších papírových vesmírných lodí na celém světě (a to chce potlesk :-)

Rawenovo tanky (a taky jeho vláček motoráček a policejní vrtulník Bell) si můžete stáhnout z jeho galerie:

a tady ještě galerie k jeho Velkému projektu:

dál novinky u Waltera

To nebude taková novinka přímo, protože o tom už informoval na svém blogu, ale Walter nedávno dokončil svůj nový super vypadající tank Cromwell Mk. IV typ D "Tonča" (tedy tank který sloužil u 1. československé obrněné brigády, pokud vím bude ještě jedna verze, ale nebudu prozrazovat jaká ;-)

Více info na jeho blogu Walterův blog, kde naleznte jak fotky ze stavby, tak i hotového modelu a také odkazy na dvě galerie kde je fotek ještě víc.


A nakonec sem napíšu jak to vypadá s modýlkama u mě.
Nedávno jsem vydal nový model, jedná se o samohybné dělo SU 100. Nejedná se však o čistě nový model, ale pouze o konverzi Rawenovo tanku T 34. Model jsem vydal v několika různých verzích a to sice:
-ruská
-československá
-německá kořistní
-severovietnamská
-egyptská
-zelená
-žlutá
-bílá
a to ještě ve dvou různých provedeních a to sice s digitálně udělanou patinou a bez ní.

Modely můžete najít na mojí galerii:

Ale protože barvy mám v režimu CMYK pro tisk, tak byly po nahrání na internet posunuty, tudíž to vytvořilo takové podivné odstíny, takže to co je v galerii berte jako náhled. Celý pack SU 100 si můžete stáhnout buď
nebo

Koukal jsem, že z Edisku si to již stáhlo 36 lidí, což je pro mě celkem veliký úspěch, snad na ně někdy narazím již slepené.
Ještě můžete sledovat moji a Rawenovo práci na několika fórech, prezentuji hlavně na fóru minimodel
a také společně s Rawenem na papermoderel.com, který má ale ve chvíli psaní tohoto článku problémy s databází.

Co se plánů do budoucna týče, tak Walter se chystá na nějaké tatry a také má rozdělaný OT 64 SKOT (který ale bude vzhledem ke škole na dlouho).
Já mám plánů víc, ale nevim jak se mi je podaří uskutečnit a do kterých se mi podaří dokopat se. Prvně bych chtěl zkusit můj oblíbený tank T 55, který bude ale problémový kvůli lité věži.
A dále bych chtěl zkusit kreslené diorámak tankům, která by znázorňovala nějaké bojiště, aby tank mohl být zasazen do nějakého jemu vyhovujícímu prostředí, případně bych rád zkusil nějaké miniboxové 3d celky jako bylo např. městečko Podskalí nebo letiště Slatina, ale to je všechno na dlouho a pořád je to ve fázi nápadů, nikoliv reálně začatá práce.

A to by bylo pro dnešek k modelům asi vše, pokud máte nějaký dotaz klidně se ptejte, Rawen sem občas chodí, případně můžu dotaz přetlumočit a optat se za vás.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 TonyHawk TonyHawk | Web | 20. února 2010 v 13:36 | Reagovat

Rád by som informoval komunitu o súťaži videí, ktoré treba uploadnúť na YouTube. Súťaž organizuje Snowojta so SpezProm a videá môžu byť rôzne, ale len v OFP. Takže téma ľubovoľná, nahrať Frapsom, upraviť v programe (Movie Maker, Ulead, Sony Vegas) a upnúť na Youtube, pak treba už len dať vedieť snowojtovi :).

http://www.youtube.com/watch?v=pYmfyeN1-UE

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama