Březen 2010

Modelové novinky nummer drei

27. března 2010 v 23:37 | pařan |  Papírové modely pro vás
Přináším další kratší zprávu, ohledně toho, co se děje na modelové scéně na níž působím já a Rawen.

Rawen pokud vím, tak připravuje několik projektů. O projektu velkého modelu vesmírné lodě Enterprise jsem již zprávu podal. Nyní z informací, které mám k dispozici vychází, že projekt Enterprise se již chýlí pomalu ke konci. Z modelů vojenské techniky se pomalu připravuje OA vz. 30, nicméně Rawen má spoustu práce i s komiksy (o těch zase někdy jindy).

Walter (snad mu to nebude vadit, že to prozradím) pracuje na novém modelu. Ale zatím nebudu prozrazovat na jakém, on to určitě napíše sám do komentářů, pakliže bude chtít.

Co se týče mě, pracuji nyní aktivně na dvou projektech. Prvním z ncih je již zmiňovaný stroj T 55, který se nachází ve fázi hotového prototypu bez kreslených detialů. Nemůžu přesně říci, kdy bude dodělán, ale ještě zbývá dokončit novou věž od Rawena, nakreslit veškeré detaily na korbě a celý model obarvit. Poté ještě nějaké ty další práce, jako je udělat návod a tak dál.
Druhý projekt je fiktivní československé letadlové lodi z dob první republiky. Já vím, celkem šílený nápad, ale chtěl jsem zkusit udělat lodičku v malém měřítku a letadlová loď se mi jevila jako celkem ideální. Měřítko 1/2000, čili bude to docela prcek. Isnpiroval jsem se jedním týpkem, o kterém v dalším odstavci.

Tím týpkem je jeden člověk z Německa. Zabývá se taktéž jako já nebo Rawen tvorbou vojenské techniky a lodí a letadel v "pidi" měřítku. Jeho mdoely jsou dle mého velmi povedené, jednoduché a určitě si nějaký slepím, jakmile si najdu čas. Tento člověk má taky jednu kladnou vlastnost, tvoří modely velice rychle, jednu ponorku co jsem koukal rýsoval hodinu (aspoň co jsem pochopil)!
Stránka tohoto týpka je zde http://olli.maquettes-papier.net/index.php

EDIT:
Dnes jsem dolepil novou věž, kterou mi dodal Rawen a já mu za to moc děkuji.
Abyste měli porovnání, zde jsou fotky původního prototypu:

A zde již ten samý prototyp, ale s novou věží(která je již v podstatě hotová). Ještě zbývá dodělat detaily na korbě, ale jinak je to v podstatě kromě návodu a obarvení vše, co zbývá.